Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Go to homepage

fly repellent

Filter products
18% Discount
Pharmakas® CLAC Insect Protection, 1 l
PHARMAKAS

Pharmakas® CLAC Insect Protection, 1 l

Sale price: €28.76 Regular price: €34.95
10% Discount
SP - Insectprotection
Zedan

SP - Insectprotection

Content: 0.07 Liter (€108.71 / 1 Liter)

Variants from €6.26
Sale price: €7.61 Regular price: €8.45
LEOVET POWER PHASER -550 ml-
Leovet

LEOVET POWER PHASER -550 ml-

Content: 0.55 Liter (€43.55 / 1 Liter)

Regular price: €23.95
Gadfly trap TaonX mini
Kerbl

Gadfly trap TaonX mini

Regular price: €59.95
10% Discount
KERBL Fly repellent spray MuscaBlock, 500 ml
Kerbl

KERBL Fly repellent spray MuscaBlock, 500 ml

Content: 0.5 Liter (€23.38 / 1 Liter)

Sale price: €11.69 Regular price: €12.99
Intensive Insect Protection
Waldhausen

Intensive Insect Protection

Content: 0.5 Liter (€35.90 / 1 Liter)

Regular price: From €17.95
9% Discount
ULTRAFRESH - insect Protection
Bremsenbremse

ULTRAFRESH - insect Protection

Content: 0.75 Liter (€39.93 / 1 Liter)

Sale price: €29.95 Regular price: €32.95
11% Discount
BREMSENBREMSE® proaktiv - insect Protection
Bremsenbremse

BREMSENBREMSE® proaktiv - insect Protection

Content: 0.5 Liter (€41.08 / 1 Liter)

Sale price: €20.54 Regular price: €22.95
10% Discount
Ballistol Stichfrei Animal pump sprayer, 750 ml
BALLISTOL

Ballistol Stichfrei Animal pump sprayer, 750 ml

Content: 0.75 Liter (€47.93 / 1 Liter)

Sale price: €35.95 Regular price: €40.00
10% Discount
LEOVET Power Phaser Durativ -500 ml-
Leovet

LEOVET Power Phaser Durativ -500 ml-

Content: 0.5 Liter (€39.52 / 1 Liter)

Sale price: €19.76 Regular price: €21.95
DEET PHASER -550 ml-
Leovet

DEET PHASER -550 ml-

Content: 0.55 Liter (€49.91 / 1 Liter)

Regular price: €27.45
LEOVET TamTamVet -550 ml-
Leovet

LEOVET TamTamVet -550 ml-

Content: 0.55 Liter (€42.64 / 1 Liter)

Regular price: €23.45
11% Discount
BREMSENBREMSE® - insectprotection for extreme hard cases
Bremsenbremse

BREMSENBREMSE® - insectprotection for extreme hard cases

Content: 0.1 Liter (€93.50 / 1 Liter)

Sale price: €9.35 Regular price: €10.45
10% Discount
KERBL Stable fly roll Eco 10 m x 25 cm
Kerbl

KERBL Stable fly roll Eco 10 m x 25 cm

Sale price: €11.66 Regular price: €12.95
KERBL Fly reel 9 m x 30 cm
Kerbl

KERBL Fly reel 9 m x 30 cm

Regular price: €19.95
5% Discount
Insect repellent gel
Waldhausen

Insect repellent gel

Content: 0.5 Liter (€35.90 / 1 Liter)

Sale price: €17.95 Regular price: €18.95
9% Discount
Pharmakas® CLAC Insect Protect, 2.5 litres
PHARMAKAS

Pharmakas® CLAC Insect Protect, 2.5 litres

Content: 2.5 Liter (€27.58 / 1 Liter)

Sale price: €68.95 Regular price: €75.95
7% Discount
Kids insect repellent, 350ml
Waldhausen

Kids insect repellent, 350ml

Content: 0.35 Liter (€39.86 / 1 Liter)

Sale price: €13.95 Regular price: €14.95
LEOVET Power Phaser -2.500 ml-
Leovet

LEOVET Power Phaser -2.500 ml-

Content: 2.5 Liter (€35.98 / 1 Liter)

Regular price: €89.95
10% Discount
Gadfly trap TaonX
Kerbl

Gadfly trap TaonX

Sale price: €143.10 Regular price: €159.00
10% Discount
KERBL Fly protection cream Taon-X, 250 ml
Kerbl

KERBL Fly protection cream Taon-X, 250 ml

Content: 0.25 Liter (€57.56 / 1 Liter)

Sale price: €14.39 Regular price: €15.99
10% Discount
KERBL Fly protection spray Taon-X, 1000 ml
Kerbl

KERBL Fly protection spray Taon-X, 1000 ml

Sale price: €32.84 Regular price: €36.49
CIT KeinStich forte
Kerbl

CIT KeinStich forte

Content: 0.1 Liter (€129.90 / 1 Liter)

Regular price: From €12.99
Ballistol Stichfrei mosquito repellent for the rider
BALLISTOL

Ballistol Stichfrei mosquito repellent for the rider

Content: 0.1 Liter (€95.90 / 1 Liter)

Regular price: €9.59